BEDİA MUVAHHİT TİYATRO ÖDÜLLERİ

HAKKINDA

Sahne Tozu Tiyatrosu’nun Kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İŞGÖREN’in düzenlediği Bedia Ödülleri'nin, bu yıl onikincisinin gerçekleşecek. “12. Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri” töreninde, onursal jüri başkanlığını Göksel Kortay'ın, jüri başkanlığını Erkan Ergin'in yaptığı jürinin katkılarıyla, İzmir’de faaliyet gösteren devlet tiyatrosu, şehir tiyatrosu, belediye tiyatroları ve özel tiyatroların, sanata verdikleri emeklerinden dolayı desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda, organizasyonumuz ödül vermek suretiyle, yalnızca tiyatroyu değil, aynı zamanda sanatın diğer dallarını da gönüllü olarak desteklemek isteyen yöneticilere, işadamlarına ve sanat camiasında bulunan sanatçılara önemli bir örnek temsil etmektedir.

Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”ni, Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İŞGÖREN üstlendiğinden kurum ve kuruluşların tarafsız bir ödül töreni organizasyonu olduğunu görmeleri açısından Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”ne Genel Sanat Yönetmenliğini yapmış olduğu tiyatrosunu dahil etmemeyi uygun görmüştür.

Çağlar İŞGÖREN, yoğun çalışma ve özverileriyle İzmir’e armağan etmek üzere oluşturmaya çalıştığı “Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”nin Sahne Tozu Tiyatrosu’na ait olmadığını, İzmir’de gelişmekte olan sanatsal faaliyetleri desteklemesi adına tüm sanat camiasına ait olduğunu özellikle vurgulama gereği duymaktadır.