BEDİA MUVAHHİT TİYATRO ÖDÜLLERİ

HAKKINDA

Özel Sahne Tozu Tiyatrosu’nun Kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İŞGÖREN’in düzenlediği, bu yıl onuncusunun gerçekleşeceği “10. Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri” töreninde, başkanlığını Nazlı KAYI’NIN yaptığı jürinin katkılarıyla, İzmir’de faaliyet gösteren devlet tiyatrosu, belediye tiyatroları ve özel tiyatroların, sanata verdikleri emeklerinden dolayı desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda, organizasyonumuz ödül vermek suretiyle, yalnızca tiyatroyu değil, aynı zamanda sanatın diğer dallarını da gönüllü olarak desteklemek isteyen yöneticilere, işadamlarına ve sanat camiasında bulunan sanatçılara önemli bir örnek temsil etmektedir.

“10. Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”ni, Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İŞGÖREN üstlendiğinden kurum ve kuruluşların tarafsız bir ödül töreni organizasyonu olduğunu görmeleri açısından 2019 “Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”ne Genel Sanat Yönetmenliğini yapmış olduğu tiyatrosunu sekizinci defa dahil etmemeyi uygun görmüştür.

Çağlar İŞGÖREN, yoğun çalışma ve özverileriyle İzmir’e armağan etmek üzere oluşturmaya çalıştığı “Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”nin Sahne Tozu Tiyatrosu’na ait olmadığını, İzmir’de gelişmekte olan sanatsal faaliyetleri desteklemesi adına tüm sanat camiasına ait olduğunu özellikle vurgulama gereği duymaktadır.